Úvod

Účastníci MFF UK FotoFestu přihlásili celkem 418 fotografií. Během finále soutěže dne 28. 11. 2013 vybrala porota vítěze v jednotlivých kategoriích. Tyto snímky si můžete prohlédnout níže. Autorům vítězných snímků gratulujeme!

Cena v kategorii: Vzdělání a technologická invence se vyplácí aneb aplikovaná matematika, fyzika a informatika
... na počátku byl Röntgen, autor: Stanislav Daniš

Cena v kategorii: Rozšířené smysly a obraz přírodních jevů aneb matematika, fyzika a informatika neovlivněná člověkem
Namiesto diamantov 1, Namiesto diamantov 2, autorka: Daniela Rapavá 

Cena v kategorii: Fantazii se meze nekladou aneb zvláštní a speciální techniky a postupy
Mea navis aëricumbens anguillis abundat, autor: Daniel Solnař 

Cena v kategorii: Za vším jsou lidé aneb dokument a reportáž - cena Centra FotoŠkoda
Skáču za Matfyz, autorka: Lucie Filipenská 

Cena v kategorii: Magická krása skla - cena Preciosa
Svět naruby, autor: Michael Uherka 

Cena pro mladého fotografa do 16 let
JO-JO, autor: Martin Sláma 

Cena DOD - cena Technet.cz
Matematiku zvládám pravou zadní, autorka: Dominika Krejčí 

Cena děkana MFF UK - 1. místo
U kry ledové, autor: Stanislav Daniš 

Cena děkana MFF UK - 2. místo
Vzhůru nohama, autor: Mikuláš Zelinka 

Cena děkana MFF UK - 3. místo
Ferrofluid Island, autorka: Lucie Filipenská 

O pořadí snímků v rámci Ceny DOD - ceny Technet.cz hlasovali čtenáři portálu Technet.cz. Pořadí všech 82 fotografií, ze kterých vybírali, si můžete prohlédnout zde!

Fotografická soutěž „MFF UK FotoFest 2013“ (dále FotoFest) je soutěž, kterou vyhlašuje a pořádá Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze (dále jen MFF UK). FotoFest přijímá bez omezení lokality soutěžní příspěvky s vědeckou tematikou z oblasti matematiky, fyziky a informatiky (vč. počítačové grafiky). Hlavním cílem a účelem FotoFestu je zejména podpořit produkci a zájem veřejnosti o fotografie ve zmiňované oblasti s vazbou na činnost a aktivity MFF UK.

Soutěžní příspěvky mohou být zaměřeny například na vědu, techniku, matematiku, fyziku a informatiku v běžném životě, počítače, spolehlivé systémy, záznam netradičního experimentu nebo jevu, vysvětlení fyzikálních principů technických zařízení, "matematické struktury" v přírodě, lidi ve vědě, lidi při vědecké práci, počítačovou grafiku, 2D a 3D vizualizaci, reportážní fotografie z vědecko-populárních a popularizačních akcí apod.

FotoFest je určen pro prezentaci ZŠ a SŠ studentů i fakultní veřejnosti s přesahem na amatérské i profesionální tvůrce bez omezení věku. FotoFest je součástí Dne otevřených dveří MFF UK konaného ve čtvrtek 28. 11. 2013 v Národním domě (Kulturní dům železničářů) na Vinohradech, Praha a v budovách MFF UK, Malostranské nám. 25, Praha. FotoFest je doprovázen různými akcemi, a to především oficiálním představením Kalendáře MFF UK pro rok 2014, veřejnou přednáškou významných profesionálních fotografů a workshopem pro soutěžící. Vstup na FotoFest/Den otevřených dveří MFF UK je zdarma.

Pozor, uzávěrka přihlášek je 13. října 2013!

Soutěžit lze v těchto kategoriích

1) Vzdělání a technologická invence se vyplácí aneb aplikovaná matematika, fyzika a informatika

Matematika, fyzika a informatika sloužící člověku a člověkem spoutaná k jeho užitku. Věda a technika okolo nás. Technický a technologický pokrok. Věda posouvá hranice (telekomunikace, satelity, měřicí přístroje atd.). Osvětlení principů technických zařízení. Počítače a spolehlivé systémy. Matematika, fyzika a informatika v každodenním životě.

2) Rozšířené smysly a obraz přírodních jevů aneb matematika, fyzika a informatika neovlivněná člověkem

„Fyzika“ v přírodě (energie, čas, světlo, teplota, síly a pohyb, vesmír, skupenství, vlnění, blesky, duha, východ i západ slunce, noční obloha, sopky, voda, oheň, práce s živly v jakémkoliv skupenství, kouř, mlha, déšť, mraky, sníh, led, pohyb atd.). „Matematické“ struktury v přírodě. Informatika, kde ji nehledáte. Netradiční fyzikální experimenty a jevy.

3) Fantazii se meze nekladou aneb zvláštní a speciální techniky a postupy

Počítačová grafika. 2D a 3D vizualizace atd.

4) Za vším jsou lidé aneb dokument a reportáž

Lidé ve vědě, lidé při vědecké práci. Reportážní fotografie z vědecko-populárních a popularizačních akcí. Fakultní život.

5) Magická krása skla

Netradiční pohled na užitkové sklo, umělecké sklo a související jevy.

Aktuality

Vybrané fotografie na Technetu!17. 11. 2013, 19:58

82 fotografií vybraných hodnotiteli programového výboru je zveřejněno na serveru Technet.cz. Zde můžete hlasovat pro fotografii, která zvítězí v rámci Ceny DOD - ceny Technet.cz.

Uzávěrka FotoFestu se prodlužuje do 13. 10. 2013!01. 10. 2013, 16:44

Děkan MFF UK vyzývá zaměstnance k účasti ve FotoFestu25. 09. 2013, 11:58

Výzva děkana MFF UK prof. Jana Kratochvíla pro zaměstnance fakulty k účasti ve FotoFestu.

Partneři

partnerpartnerpartnerpartnerpartnerpartnerpartnerpartnerpartnerpartnerpartnerpartnerpartnerpartnerpartnerpartnerpartnerpartner